Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców

Przez dwa dni Szkoła Podstawowa w Żółtańcach żyła tylko sportem!
3 i 4 stycznia 2024 roku nauczyciele wychowania fizycznego wraz z dyrektorem szkoły Panią Edytą Misiura zorganizowali Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców. Patronem oraz organizatorem turnieju było również Starostwo Powiatowe w Chełmie. W kategorii dziewcząt gościliśmy szkoły ze Stołpia, Białopola, Strachosławia i Rudy Huty. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły:
1 miejsce SP w Białopolu
2 miejsce SP w Rudzie Hucie
3 miejsce SP w Strachosławiu
4 miejsce SP w Stołpiu
W kategorii chłopców w zawodach uczestniczyły szkoły z Żółtaniec, Strachosławia, Rudy Huty i Białopola. Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce SP w Żółtańcach
2 miejsce SP w Strachosławiu
3 miejsce SP w Białopolu
4 miejsce SP w Rudzie HucieW tej kategorii byliśmy najlepsi!!! Zawody dostarczyły zarówno zawodnikom jak i uczniom szkoły wiele sportowych emocji. Dostarczyły miłe wspomnienia, nowe znajomości. Nauczyły współpracy i pokory. To wszystko towarzyszyło nam podczas rozgrywek w Szkole Podstawowej w Żółtańcach. Rywalizacji sportowej przyświecała zasada fair play oraz hasło "Sport to zabawa - baw się i wygrywaj"!