Ślubowanie uczniów klas pierwszych

14 listopada 2023 r. na długo zostanie w pamięci dzieci z klas pierwszych. Tego dnia zostali oni uroczyście przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Żółtańcach. Mali bohaterowie tego wydarzenia wkroczyli w podniosłym nastroju w rytmie poloneza w swoje przyszłe szkolne życie. Zaprezentowali się w części artystycznej i zdali pomyślnie egzamin na ucznia. W obecności zaproszonych gości, licznie przybyłych rodziców, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Edytę Misiurę.

Uroczystość swą obecnością uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, radni Gminy Chełm: Iwona Wnuk-Gregorczyk, Marcin Grzywna, Janusz Stańkowski, przewodnicząca Rady Rodziców Marta Piebiak.

Obdarowani upominkami uczniowie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia w tematycznej fotobudce i udać się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały wychowawczynie klas pierwszych Katarzyna Adamiec, Marta Biernacka-Kozieł i Krystyna Drob.