Narodowe czytanie w naszej szkole

Szkoła Podstawowa w Żółtańcach, jak co roku, wzięła udział w akcji Narodowego Czytania, odbyło się ona 20 września. Podczas 12. edycji mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” które zaprezentowali nam zaproszeni goście i uczniowie.
Swoją obecnością  i pięknym czytaniem zaszczycili nas wójt Gminy Chełm - pan Wiesław Kociuba, zastępca wójta Gminy Chełm  - pan Lucjan Piotrowski, Sekretarz Gminy Chełm - pan Paweł Ciechan, Dyrektor Biura Obsługi Szkół Gminy Chełm – pani Jolanta Krop, Skarbnik Gminy Chełm Pani Małgorzata Bukowska-Witos. Przewodniczący Rady Gminy Chełm - pan Artur Kubacki, radna Gminy Chełm -  pani Iwona Wnuk Gregorczyk, wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie pan Janusz Korneluk, Ksiądz proboszcz Mirosław Bończoszek, Dyrektor Biura Promocji Gminy Chełm Ryszard Mielniczuk,  rodzice uczniów: pani Monika Sadowska, pani Anna Mazurek, Łukasz Bielak, Artur Rutkowski oraz  uczniowie klas 7 i 8.
Nastrojowa muzyka, klimat stworzony przez piękne dekoracje, światła i efekty specjalne i oczywiście świetne wczucie się w swoje role naszych czytających spowodowały, że przenieśliśmy się do epoki pozytywizmu, poznaliśmy bohaterów, ich problemy, opisy przyrody i ważne fakty historyczne.
Uczniowie wykonali dla naszych gości pamiątkowe zakładki do książek z motywami i cytatami z powieści.
Uroczystość przygotowały Panie Agnieszka Rutkowska i Małgorzata Łobejko. Piękne dekoracje wykonały Panie Amelia Klimczuk, Małgorzata Piech i Irena Szot.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!