DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Dzień Babci i Dziadka. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego ich święto dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły w szczególny sposób.

Dwudziestego czwartego stycznia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wśród zaproszonych gości był także Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba. Uroczystość rozpoczęła Pani  dyrektor szkoły Edyta Misiura, która bardzo ciepło podziękowała Babciom oraz Dziadkom za ich trud oraz pomoc włożoną w wychowanie wnucząt.

Dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy Pani Ewy Szymańskiej przeniosły swoich dziadków do świata baśni pt. ,,Kopciuszek”,  baśni, którą z pewnością niejednokrotnie czytała im ich Babcia oraz Dziadek. Po spektaklu dzieci recytowały wiersze (także w języku angielskim, pod opieką Pani Marty Terepory) oraz śpiewały piękne piosenki swoim kochanym Dziadkom. Warto podkreślić, że dzięki przygotowanym dekoracjom przez Panie: Małgorzatę Piech (oprawa plastyczna oraz muzyczna), Ewę Szymańską, Kingę Palczyńską, Amelię Klimczuk (wykonanie karety) oraz pracowników obsługi szkoły mogliśmy choć na chwilę poczuć się dziećmi i odczuć klimat baśni.

Po części artystycznej dzieci wręczyły kochanym Dziadkom przygotowane wcześniej upominki. Nie zabrakło wielu wzruszeń, wspomnień a także ciepłych słów. Dzień ten z pewnością zapadnie nam na długo w pamięci.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z fragmentu uroczystości pod podanym linkiem: